Biyografi

UMUT PARKIN

10.02.1990 – Kırklareli / Pınarhisar

15 Sene İstanbul çocukluğunun ardından Tekirdağ ‘a taşınan Umut Parkın ‘ı komik ve enterasan olaylar peşini hiç bırakmamıştır. Babası pazarcı olan Umut, her gün farklı bir çok kişi ile tanışmıştır. En sonunda bunları senaryo veya kitap haline getirmek ister. Malesef her gün artan ilginç hikaye ve insanlar hiç bitmez, aksine hep artıştadır. Sonra bunları radyoya taşımaya karar veren Umut, 17 Eylül 2006 yılında radyoculuk hikayesine başlar. İlk başlarda Dj Umut Parkın Show olan programı sonra Omega Geveze Show programı ismini almıştır. Omega Geveze Show zamanında olay yeri muhabiri Omega ile yapılan program beklenenden fazla ilgi görmüştür.

2009 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kimya Bölümü’nü kazanan Umut, üniversite eğitimi için gittiği bu şehirde Büyülü Sahne Tiyatro Eğitimine dahil olur. Bir kaç oyunda ve radyo tiyatrosunda teknik ve oyuncu kadrosunda yer alan Umut’un hayali radyodur. Sonra Parking Show isimli programı yapmaya başlar. Başlarda sadece internet üzerinden yapılan bu show programının özelliği her hafta bir öğrenci evinde yapılmasıdır. Yani her hafta bir eve park edecektir program… Kısa bir süre sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kampüs FM 94.0 üniversite radyosuna katılan Umut’a , pazar günü dinlenmeyen bir saat verilir. Ama o dinlenmeyen saatteki program efsane program olacaktır.

Çomü Kampüs FM 94.0 üniversite radyosunda program yapan Umut Parkın programda yaşadığı ve unutamadığı anları ise; ” Her şey 21 Ekim akşamı mikrofona geçmem ile başladı. O gün çok heyecanlıydım. Hatta heyecandan yayını kapattım. 5 saniyelik de olsa büyük telaştı benim için. Sonra başka bir programda bir konuk arkadaşın aşk acısına derman olduk. Hoşlandığı kız radyomuzu aradı ve aşkını itiraf eden bu gençle bir çay içebilir miyiz ? ,dedi. Büyük bir müddet ilişkileri sürmüştü, sonra ne oldu bilmiyorum. Başka bir programda yayında çok acıkmıştık, yayından boş bulunup çiğ köfte istedik. Yayının bitişine 5 dakika kala , 3 dinleyicimizden çiğ köfte geldi. Hatta yetişmek için trafik cezası bile yemişler, sonrada haberimiz oldu. Diğer bir unutamadığım program ise 19 Mayıs akşamı idi. Son programımdı öğrenci olarak… Üniversite hayatım bitmişti. O programda da 20 kişi aynı stüdyoda çok eğlendik, hüzünlendik. Radyo benim için çok farklı bir yerde. Umarım o yerde de hep kalır. ”şeklinde anlatıyor.

Umut Parkın ayrıca Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Kimya eğitiminin yanında Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Medya İletişim Bölümleri ‘ni de bitirmiştir. Yine Anadolu Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri okumaktadır. Müzikonair, müzik ve radyo haberleri yapan web sitesinin de imtiyaz sahibi ve ayrıca Müzikonair Company ‘nin de yönetim kurulu başkanıdır. Radyo Çanakkale 92.7 müzik direktörlüğü yapmıştır. Uzun bir sürede ÇOMÜ Kampüs FM 94.0 ve Radyo ÇOMÜ radyolarında müzik direktörlüğü görevini üstlenmiştir.

Elektronik CV

FacebookTwitter İnstagram Linkedin

Sır Olarak Kalmasın ! Arkadaşlarınla Paylaş ;)

İyi Dinlemeler!

Yukarı